2
gru

Polska branża gier wideo

Obecność prężnie rozwijającej się polskiej branży gier wideo to nowość i dodatkowa atrakcja 2. edycji „Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach”. Wybrani producenci prezentowali w ramach wydarzeń festiwalowych swoje najnowsze osiągnięcia na najważniejszych platformach oraz VR, a wybitni fachowcy z branży – własne możliwości artystyczne, technologiczne i projektowe w dniach 2-3 grudnia w Communication University of China w Pekinie.
Wśród reprezentantów branży pojawili się przedstawiciele ARP Games, których głównym celem jest wspieranie rozwoju przemysłu gier w Polsce. Spośród firm skupiających się na tworzeniu autorskich produkcji były obecne: Anshar Studios, Destructive Creations, GameKraft, Long Story Short, Reikon Games, Wastelands Interactive, Techland, The Farm 51 Group S.A. oraz twórca eksperymentalnej produkcji z gatunku first-person shooter „SUPERHOT”.
W ramach wydarzenia – oprócz prezentacji czołowych przedstawicieli polskiej branży gier wideo – odbyły się również wykłady ekspertów.
Wykłady dotyczyły:

  • wykorzystywania pionierskich technologii w nowych technikach kreowania fabuły,
  • tworzenia gier,
  • projektowania postaci do gier,
  • analizy konkretnych gier,
  • historii polskiej branży gier.