25
lis

W TEJ SEKUNDZIE JESTEŚMY JEDNYM Z NIESKOŃCZONOŚCIĄ WYSTAWA FOTOGRAFICZNA ŁÓDZKIEJ SZKOŁY FILMOWEJInformacje o wystawie

Kurator: Jacek Koprowicz, asystent kuratora: Kasia M. Sosnowska
Artyści: studenci i absolwenci Szkoły Filmowej w Łodzi

Data: 25.11-3.12.2017
Miejsce: Beijing 1+1 Art Center, Pekin

Katalog wystawy „W tej sekundzie jesteśmy jednym z nieskończonością”

Wystawa „W tej sekundzie jesteśmy jednym z nieskończonością” prezentowana w Pekinie jest kolejną ekspozycją wpisującą się w program dydaktyczny i promocyjny Szkoły Filmowej w Łodzi. Dotychczas nasze wystawy gościły w Polsce i Europie. Na zaproszenie inicjatorów  i organizatorów drugiej edycji „Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach” mamy wielką przyjemność po raz pierwszy przedstawić prace naszych studentów i absolwentów w Chińskiej Republice Ludowej.

Wystawa, przygotowana przez kuratora profesora Jacka Koprowicza we współpracy z asystentką Kasią M. Sosnowską, stanowi znaczące ogniwo w szeroko zakrojonym programie prezentacji dorobku młodych twórców, umożliwiając im konfrontację z widzem – tak niezbędną do rozwoju osobowości artystycznej.

Fotografów na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi kształcimy od 25 lat. Dyplomy naszej uczelni otrzymało ponad pięciuset adeptów sztuki fotografii, którzy dzięki zdobytej wiedzy, szerokiemu zakresowi umiejętności technicznych, osiągniętej biegłości warsztatowej oraz wrażliwości plastycznej przygotowani są do profesjonalnego tworzenia obrazu fotograficznego. Nasi studenci i absolwenci goszczą w wielu galeriach, biorą udział w konkursach, zdobywają prestiżowe nagrody i wyróżnienia.

Autorzy fotografii i organizatorzy żywią nadzieję, że prezentowane prace spotkają się z przychylnym przyjęciem odbiorców i dadzą świadectwo nowego pokolenia współczesnej polskiej fotografii.

Autorami prezentowanych prac są studenci i absolwenci kierunku fotografii Wydziału Operatorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi – najbardziej prestiżowego kierunku operatorskiego na świecie. Ich wielość dróg fotografii ukazuje przeróżne techniki i możliwości posługiwania się aparatem. Ciągle rozwijają swoje style i kierunki.

Oto nasi artyści: Alicja Bloch; Maciej Butkowski; Mariusz Drezniak; Magdalena Franczuk; Aleksandra Gach; Adrian Gachewicz; Paweł Giza; Karolina Grabowska; Artur Gutowski; Kamila Ilnicka; Marlena Jabłońska; Weronika Jędrzejczak; Magdalena Kieroń; Sylwia Krędzel; Natalia Łączyńska; Monika Łuczak; Katarzyna Maluga; Sonja Orlewicz-Zakrzewska; Julia Ożańska; Katarzyna Parejko; Aleksandra Pawłowska; Magdalena Pietruszka; Kasia M. Sosnowska; Kamila Winnicka; Karolina Wojtas; Tomasz Wysocki; Aleksandra Zaborowska;Piotr Zbierski, Adrian Jaszczak.

 

Więcej o naszej uczelni: filmschool.lodz.pl