27
lis

Wydział Operatorski PWSFTviT w Łodzi


Informacje o wykładzie

Autor: Jacek Koprowicz

Agenda:
• Ogólna informacja o wydziale, wykładowcach i kierunkach: Wydział Operatorski istnieje w łódzkiej Szkole Filmowej prawie 70 lat. Nasi wykładowcy zawsze byli i są wybitnymi operatorami filmowymi pracującymi nie tylko w polskiej kinematografii, ale też w kinematografii światowej (m. in. : USA, Wielka Brytania, Francja, Rosja) Poza kierunkiem Operatorskim nasz Wydział, na którym czas nauczania trwa 5 lat ma także kierunki : Animacja, Realizacja Telewizyjna i Fotografia.
• Informacja o systemie kształcenia: system kształcenia oparty jest na konstrukcji pracowni, które w systemie autorskim na każdym roku prowadzi inny pedagog. I układzie: Mistrz – Uczeń. Jako jedyna uczelnia na świecie zaczynamy edukację od etiud zrealizowanych na taśmie filmowej. Dopiero po zapoznaniu się z tajnikami technologii i właściwej ekspozycji na nośniku analogowym (negatyw czarno-biały i barwny) studenci przechodzą do pracy na nośniku cyfrowym. Od II roku wprowadzane są elementy kształcenia sposobu opowiadania przez kamerę i praca nad scenariuszem. Proces nauczania poza pracą magisterską z teorii wieńczy film dyplomowy. Zrealizowany samodzielnie, albo z reżyserem (studentem Wydziału Reżyserii Filmowej)
• Podczas wykładu zostaną zaprezentowane etiudy studentów kierunku Operatorskiego (także tych nagradzanych na Camerimage). A także studentów kierunku Animacja.
• Panel dyskusyjny.
Czas spotkania – 90 minut

O autorze:

Prof. dr hab. Jacek Koprowicz – reżyser, prodziekan Wydziału Operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Członek Polskiej Akademii Filmowej.
Zwiastun filmu „Mistyfikacja” (2010 r.), reż. Jacek Koprowicz.